Masáž je dokonalý spôsob, ako za hodinu dokážeme načerpať novú energiu a zrelaxovať unavené telo aj myseľ.

Neustále sa vzdelávame, napredujeme a rozširujeme náš tím a portfólio našich služieb, aby sme Vám čo najefektívnejšie vedeli pomôcť.

ANTICELULITÍDNA
MASÁŽ

TEHOTENSKÁ
MASÁŽ

MASÁŽ
PRSNÍKOV

MANUÁLNA
LYMFODRENÁŽ

Relax 2

RELAXAČNÁ
MASÁŽ

LADYWORK
MASÁŽ

Trošku teórie:

Chrbticu tvoria kosti, ktoré sa nazývajú stavce. Medzi nimi sa nachádzajú medzistavcové platničky, ktorých štruktúra je tvorená elestatickou hmotou. Ich hlavná funkcia je tlmiť nárazy medzi dvomi stavcami. Okrem toho pomáhajú aj pri funkčných pohyboch chrbtice: ohnutie, otáčanie, úklon a záklon.

Každá platnička je zložená z dvoch častí:

  • nucleus pulposus – rôsolovité jadro v strede, ktorého schopnosťou je rozdelenie tlakovej záťaže na ostatné platničky. Miera elasticity tejto časti je závislá na obsahu vody v platničke. Všeobecne teda platí, čím viacej je telo hydratované vodou, tým je zaistené lepšie odpruženie záťaže.

  • anulus fibrosus – chrupavky, ktoré tvoria vonkajšiu  väzivovú vrstvu, alebo prstenec. Jedná sa o pevnejšie väzivové puzdro.

disk

Skolióza je deformita chrbtice, pri ktorej dochádza k vychýleniu do strany na jednom, alebo viacerých miestach naraz. 

Najčastejšie formy sú veľkooblúková, tzv. C – skolióza a S – skolióza (pravokonvexná hrudníková skolióza s kompenzačným ľavostranným zakrivením v bedrovej oblasti).

Stupeň skoliózy sa udáva uhlom zakrivenia:

1. stupeň do 30°
2. stupeň do 60°
3. stupeň do 90°
4. stupeň nad 90°

 Skoliózu môžu signalizovať aj nasledujúce príznaky:

> hlava mierne vychýlená zo stredovej osi tela
> nerovnomerné ramená, jedno je vyššie
> jedna lopatka sa zdá byť výraznejšia, ako druhá
> vykrivený driek
> jedna strana bedra je vyššie
> skrátený trup

skolioza

Je vyklenutie platničky mimo tela stavca a to v rozsahu do 25% obvodu platničky. 

Často nazývané, ako: vyskočená, alebo vydutá platnička. 

Protrúzia disku je poškodenie, pri ktorom ostáva zachovaná celistvosť vonkajších obalov platničky, čiže nedochádza k vytekaniu rôsolovitého jadra. Dochádza však väčšinou k útlaku nervového koreňa, čo sa prejavuje ako bolesť.

Z hľadiska terapie je protrúzia začiatočná a vcelku dobre liečiteľná fáza degenerácie platničky.

hernia

Hernia disku vzniká, keď praskne vonkajší prstenec platničky a vnútorné rôsolovité jadro sa vytláča smerom von.

Ak vonkajší prstenec praskne a jadro sa pretlačí von, môže tým vytlačená hmota tlačiť na miechu a spôsobiť prudkú, neznesiteľnú bolesť. V ľahších prípadoch tlačí jadro na blízke nervové korene. Tlak na nervové korene často spôsobuje i poruchy citlivosti.

hernia

DIASTÁZA priamych brušných svalov najčastejšie vzniká v období tehotenstva, kedy dôsledkom vnútorného tlaku dochádza k roztiahnutiu brušnej steny. Nazývame ju aj popôrodná diastáza. Vzniknúť môže aj následkom rýchleho nárastu hmotnosti, nesprávneho životného štýlu a nevhodne zvolenej formy cvičenia u žien aj u mužov. Poznáme taktiež aj vrodené formy brušnej patológie.

S diastázou ide ruka v ruke aj oslabené PANVOVÉ DNO. Dôsledkom čoho, vznikajú funkčné problémy: únik moču, pokles maternice a močového mechúra, či bolesť v krížovej oblasti. Dobrá správa je, že tieto problémy vieme odstrániť odborným cvičením a vhodne zvolenou metódou.

Riešenie týchto problémov poskytuje náš autorsky baby friendly program Ladywork , ktorý je zameraný nápravu diastázy, posilnenie panvového dna, spevnenie jadra a zlepšenie kondície a sily.

diastaza

KONTAKT