Katka Sakmárová

Ahojte, volám sa Katka. Šport je mojou súčasťou od útleho detstva a práve vďaka tanečnému športu som si fyzioterapiu vybrala ako svoje životné poslanie. 

Zdravotné problémy mladých tanečníkov, ktoré so sebou priniesol profesionálny šport ma inšpirovali a moje kroky zaviedli k štúdiu fyzioterapie. Nezostala som len pri tanečnom športe, ale zaujal ma aj silový tréning, ktorý sa okrem koníčka stal aj mojou veľkou záľubou. 

Sila nie je len o dvíhaní ťažkých váh, je aj o zdravom pohybe, zisteniu svojich možností a schopností, ale aj konzistentnosti, pretože keď raz človek začne je už náročné prestať. Z tohto dôvodu mám v obľube kombináciu fyzioterapie a tréningu. 

Mojím hlavným cieľom je pomáhať a budovať správne návyky v bežnom živote ľudí, hlavne tých, ktorí majú problémy s pohybovým aparátom. Vedomosti a skúsenosti som získala počas štúdia a praxe na Prešovskej univerzite, kde som v odbore fyzioterapia absolvovala bakalárske aj magisterské štúdium. Chcela by som svojim klientom ukázať, že hýbať sa je najlepší liek na všetky ich bolesti a hlavne, že sa toho nemusia báť.

Inšpirujeme ma táto veta od Eleanor Roosevelt:

Budúcnosť náleží tým, ktorí veria v krásu svojich snov.“ 

  • PREŠOVSKÁ UNIVERZITA, Fakulta zdravotníckych odborov, Katedra fyzioterapie, Prešov – získaný titul Mgr., 2021-2023
  • PROJEKT DOBRÝ TRÉNER – 10/2021 – 10/2022, Košice
  • PREŠOVSKÁ UNIVERZITA, Fakulta zdravotníckych odborov, Katedra fyzioterapie, Prešov – získaný titul Bc., 2018-2021